اخبار جشنواره

رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی فیلم آیات در بوشهر

در آیینی با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، رئیس انجمن سینمای جوانان، هنرمندان حوزه فیلم و سینما و فعالین قرآنی از پوستر سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه فیلم آیات در بوشهر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در این آیین گفت: پس از  رونمایی از پوستر جشنواره، دبیرخانه رسما فعالیت خود را آغاز می‎کند تا زمینه انس هرچه بیشتر مردم با کتاب الهی را فراهم سازد.

فاطمه کرمپور بیان کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه فیلم آیات بزرگترین جشنواره دینی، مذهبی و هنری است که در چهار بخش‌ فیلم کوتاه، فیلم مستند، انیمیشن و نماهنگ برگزار می‌شود.

وی افزود: ترویج آموزه های قرآنی و تولید آثار هنری قرآنی، تقویت سینمای ملی از طریق مفاهیم اسلامی با استفاده از آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین، ترویج اخلاق و ارزش های اسلامی، سبک زندگی اسلامی ایرانی و تحکیم مبانی خانواده، بسط و تعمیم فرهنگ دینی و دفاع مقدس و برداشت تصویری از ژرفای مفاهیم غنی قرآن مجید از اهداف برگزاری این جشنواره است.

کرمپور عنوان داشت: هنر یکی از راه های موثر در انتقال مفاهیم قرآنی است که علاوه بر تاثیرگذاری در جامعه باعث ماندگاری آثار تولید شده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه اشاعه فرهنگ و هنر از وظایف این اداره کل است،  خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در راستای اهداف پیش بینی شده، نگاه و اهمیت به تمام حوزه ها بویژه فعالیت های قرآنی دارد.

گفتنی است روند برگزاری جشنواره ملی فیلم آیات دوسالانه است که براساس گاه شمار، آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این دوره از جشنواره پایان فروردین ماه سال 99 برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا