اخبار قرآنی استان بوشهر

بازدید رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از موسسات فرهنگی قرآن و عترت این استان

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به همراه دبیر ستاد اقامه نماز فرمانده پایگاه مقاومت پیامبر(ص) این اداره کل و مسئول فرهنگی و کارشناس قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از موسسات فرهنگی قرآن و عترت ثقلین، چارک، کوثر خورموج و اطهر دشتی بازدید کرد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این بازدید، بیان کرد: بی‌شک مدیران، فعالان، اساتید و مربیان قرآنی این ایام بحرانی و سخت را سپری خواهند کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی آینده ایران بسیار روشن است و آینده از آن قرآنیان کشور است .

ابراهیم کامران در بازدید از موسسات گفت: تمسک به قرآن علاوه بر بیمه شدن زندگی انسان، غلبه بر سختی‌ها و مشکلات به همراه دارد.

وی بیان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی توجه به حوزه قرآنی آینده کشور را روشن می کند.

کامران با بیان اینکه موسسات و مراکز قرآنی مهمترین نقش در ترویج معارف قرآن و اهل بیت (ع) دارند، افزود: رفتار و اخلاق هنگام فعالیت در این حوزه هم برای مدیران و مربیان و هم قرآن آموزان باید در اولویت قرار گیرد زیرا به عنوان الگو شناخته می شوند.

وی اظهار کرد: مسئله نظارت و بازدید از تکالیف و رسالت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول سال است زیرا موجب ارتقاء سطح کیفی موسسات می شود.

کامران عنوان داشت: شهرستان دشتی یکی از شهرستان های فعال استان در امر گزارش و فعالیت های موسسات است که سرآمد آن می توان به روستای چارک (دهکده قرآنی) اشاره کرد.

کارشناس قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی نیز گفت: فعالیت‌ قرآنی از کودکی و نوجوانی برای فرد باعث ضامن سلامتی اجتماعی و تاثیرات آن در زندگی خواهد شد.

ابوذر بهرامی بیان کرد: تبلیغ و گسترش فرهنگ دینی و قرآنی یکی از ضروریات جامعه است که موسسات باید به این مهم در راستای فعالیت های خود توجه ویژه ای داشته باشند.

وی بر لزوم تبیین آموزه‌های قرآن از سنین پایین تاکید کرد و افزود: موسسات باید از روش های متنوع در برنامه ها و آموزش ها استفاده کنند تا کودکان مطالب را با شور و اشتیاق پیگیری کنند.

بهرامی عنوان کرد: مسائل و مشکلات از قبیل رهن و اجاره ساختمان، تجهیزات و امکانات  و دیگر موضوعات  با مدیریت اداره شهرستان مطرح می کنیم تا با بررسی و تصمیم گیری مناسب در اسرع وقت حل شود.

وی بر توسعه  فرهنگ قرآن  درجهت ترویج تعالیم روح بخش کلام الهی تاکید کرد و گفت: عمل به  قرآن ضامن  سعادت فردی خانوادگی و اجتماعی و عامل مهمی در رفع آسیبهای اجتماعی است.

در ادامه مدیران موسسات قرآن و عترت شهرستان دشتی به جایگاه قرآن در جامعه، ارائه گزارش و موانع و مشکلات پیش رو بر اثر شیوع ویروس کرونا پرداختند .

لازم به ذکر است در این بازدید اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیون ریال جهت اجرای برنامه های فرهنگی هنری با محوریت قرآن و عترت و نماز به موسسات مجری و بازدید شده اختصاص داده شد.

گفتنی است در این جلسه  مقرر شد مشکلات و مسائل این موسسات از قبیل رهن و اجاره ساختمان، موسسات، اقلام ضروری تجهیزات و امکانات موسسات، امتیاز فعالیت پیش دبستانی و مدرسه قرآنی به موسسات از طریق آموزش و پرورش و غیره مرتفع گردد.

بازدید از موسسات قرآنی دشتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا