اخبار قرآنی استان بوشهر

انتخاب بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور با بیش از 80 ویژه برنامه در سال 1400

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: این استان در سال انتخاب شهرستان بوشهر به عنوان پایتخت قرآن ایران در سال ۱۴۰۰ بیش از 80 ویژه برنامه اجرا می‌کند.

فاطمه کرمپور روز دوشنبه در آیین رونمایی از لوح افتخار معرفی شهرستان بوشهر به عنوان پایتخت قرانی ایران در ۱۴۰۰ افزود: بعد از اعلام مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان بلافاصله دبیرخانه بوشهر پایتخت قرآنی ایران 1400 در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر راه اندازی شد.

وی بیان کرد: این کارگروه تاکنون 25 نشست کاری برگزار کرده که همزمان با آن کمیته برنامه ریزی نیز تشکیل شد.

کرمپور ادامه داد: در این راستا پیش نویس برنامه اجرایی حسب راهبردها و سیاست های وزارت متبوع مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان، سند راهبردی قرآنی 1414 استان، منشور قرآنی کشور، مصوبات شورای توسعه قرآنی کشور، تجربیات فعالیت های قرآنی استان و مطالعات تلفیقی فعالیت های قرآنی کشور تهیه شد.

وی اظهار داشت: سپس بر حسب دستور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در نشست های متعدد با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، قرآنی، فرهنگی و حدود 30 نفر از پیشکسوتان قرآنی استان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

کرمپور گفت: در این راستا پیش نویس دوم هم تهیه و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ارسال شد که پس از کسب نظر وزارت متبوع و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان نسخه نهایی برنامه اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران 1400 تهیه شد.

وی ادامه داد: بخشی از فعالیت های قرآنی در طرح پایتختی بوشهر از ابتدا سال جاری آغاز شد تا استان بتواند این رویداد را با شکوه و عظمت خاصی آغاز کند.

کرمپور اظهار کرد: در این راستا از حسن نظر و توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت این وزارتخانه برای معرفی بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران تقدیر می شود.

وی افزود: همچنین از تلاش‌های شورای فرهنگ عمومی استان بویژه آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر قدردانی می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در سالی که بوشهر پایتخت قرآنی کشور است 80 برنامه قرآنی در قالب یک شورای مشورتی، 10 کمیته کاری و 40 کارگروه به پیوست 35 طرح ابتکاری اجرا خواهد شد.

کرمپور اظهار کرد: با این برنامه ها بوشهر الهام بخش و مرجعیت برنامه های قرآنی ایران اسلامی در سال 1400 خواهد بود.

وی یادآور شد: این سال قرآنی مزین به اولین سالگرد شهدای قرآنی کشور شده چراکه ایران اسلامی هر چه دارد به برکت خون مقدس شهدا است.

کرمپور گفت: مایه افتخار است که حسب منویات رهبر معظم انقللاب در این طرح اولویت به حوزه حفظ قرآن کریم، توسعه سبک زندگی قرآنی و پیوند قران و عترت داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا