اخبار قرآنی استان بوشهر

روستای قرآنی کشور میزبان جشنواره قرائت محلی قرآن شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از برگزاری نخستین جشنواره قرائت محلی قرآن کریم در روستای قرآنی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، حمید زارعی با اعلام این خبر گفت: در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی، شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی استان و معرفی و تقدیر از قاریان برتر استان در رشته قرائت نخستین جشنواره قرائت محلی قرآن کریم استان بوشهر برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: این جشنواره ویژه آقایان 25 سال به بالا بوده که علاقه‌مندان می‌توانند تا 20 دی ماه سال جاری نسبت به ثبت‌نام در این جشنواره اقدام کنند.
زارعی افزود: برای پذیرش در جشنواره بعد از مراحل ثبت‌نام قاریان می‌بایست با تلاوت محلی سوره نحل صفحه 275 و آیه 73 تا 75 فایل صوتی خود را به شماره واتساپ 09944665024 ارسال نمایند.
وی بیان کرد: پس از بررسی فایل‌های صوتی توسط هیات داوران، مرحله نهایی منتخبین جشنواره در تاریخ 27 بهمن ماه به صورت حضوری در حسینیه سیدالشهداء روستای چارک برگزار خواهد شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان عنوان کرد: استان بوشهر پیشینه تاریخی در حوزه دین و قرآن دارد که این سابقه به قرن‌های گذشته برمی‌گردد و تاکنون نیز ادامه داشته و به عنوان یک موهبت الهی می‌باشد.
نخستین جشنواره قرائت محلی قرآن کریم توسط موسسه قرآن و عترت ثقلین چارک و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، دهیاری و شورای اسلامی روستای چارک، کانون فرهنگی هنری مسجد جامع الزهرا روستای چارک و دفتر امور روستایی استانداری بوشهر  برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا