اخبار قرآنی استان بوشهر

فراخوان جشنواره قرآنی روستایی بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران 1400

فراخوان جشنواره قرآنی روستایی استان بوشهر به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی منتشر شد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این خصوص بیان داشت: فراخوان جشنواره قرآنی روستایی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و در راستای اقدامات بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران در سال 1400، منتشر شد.

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی سال بوشهر پایتخت قرآنی ایران 1400، با اشاره به اینکه این فراخوان در دو بخش خواهران و برادران برگزار می شود، عنوان داشت: این جشنواره در بخش برادران در رشته قرائت تحقیق قرآن کریم و در بخش خواهران در رشته حفظ یک جزء و پنج جزء قرآن کریم برگزار می‌شود.

ابراهیم کامران در ادامه با تاکید بر اینکه این جشنواره در دو مرحله مقدماتی و نهایی اجرا می شود، اظهار داشت: مرحله مقدماتی این جشنواره در هفته اول بهمن ماه سال جاری به میزبانی روستاهای فعال قرآنی شهرستان های بوشهر و مرحله نهایی آن در هفته سوم بهمن ماه و به میزبانی روستای فعال قرآنی نظرآقا شهرستان دشتستان این استان برگزار می شود.

وی درخصوص شرایط و مقررات لازم جهت حضور در این جشنواره، تاکید کرد: کلیه متقاضیان شرکت کننده در این جشنواره، در صورت سکونت در روستا،  شرایط شرکت در جشنواره قرآنی روستایی استان بوشهر را دارند.

ابراهیم کامران در پایان با بیان اینکه از نفرات برتر حاضر در این جشنواره تقدیر می شوند، خاطرنشان کرد: به نفرات اول تا سوم رشته قرائت، حفظ پنج جزء و حفظ یک جزء از کلام الله مجید با تقدیم لوح سپاس و هدیه نقدی جوایزی اهدا می شود.

لازم به ذکر است که علاوه بر جوایز اعلام شده به نفرات اول رشته قرائت و حفظ 5 جزء کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا می‌شود.

جشنواره روستای قرآنی

گفتنی است علاقمندان و متقاضیان شرکت در جشنواره قرآنی روستایی بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران 1400 در سراسر استان می‌توانند تا پایان هفته اول بهمن ماه جهت ثبت نام، به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوط مراجعه و یا باشماره تلفن 09175905783 تماس حاصل فرمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا