اخبار قرآنی استان بوشهر

30 روستای قرآنی در بوشهر شناسایی می شوند/ بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران 1400

کارشناس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از شناسایی بیش از 30 روستا و انتخاب 3 روستا به عنوان روستاهای قرآنی در سطح این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، کارشناس گروه قرآن و عترت این اداره کل با اعلام این خبر، بیان کرد: در راستای برنامه های اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران در سال ۱۴۰۰ با هدف شناسایی و انتخاب روستاهای قرآنی استان از روستاهای سیاه‌مکان و حصار از شهرستان دیلم و همچنان از روستاهای مال قائد جزیره شمالی و چهار روستایی از شهرستان گناوه توسط کارشناسان قرآن عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بازدید میدانی به عمل آمد.

عضو هیات انتخاب روستاهای قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، عنوان داد:  تاکنون ۱۵ روستای فعال در حوزه قرآنی استان شناسایی شده که از شهرستان‌های دشتستان روستای نظرآقا، درودگاه و زیارت، از شهرستان جم، روستای سرچشمه، تشان و بابا مبارکی و همچنین از شهرستان دشتی، نیز روستای باغان، میانخره و درازی  می‌باشد.

سید عبدالخالق حسینی افزود: ۱۵روستای دیگر در سطح استان جهت انتخاب روستای قرآنی بازدید میدانی به عمل می‌آید که در نهایت پس از شناسایی ۳۰ روستای استان،  سه روستا به عنوان روستای قرآنی استان انتخاب می‌شوند.

کارشناس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: در روز قرآنی بوشهر از این سه روستا تجلیل به عمل خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا